SosyalMedyada.net

Yaşamınızdaki olumsuzluklar için; "kaderim belki de bu" diye düşünmeniz, kendi kendinizi kadırmanızdır.

Sabırlı ol, çünkü Allah güzel iş yapanların mükâfatını zayi etmez. (Hud Suresi/115) #HayırlıCumalar

Olumsuzluklar karşısında "kaderim böyleymiş" diye pes etmek, yan gelip yatmak "kader"i yanlış bilmekten kaynaklı bir 'nefis hilesi'dir. Halbuki, Allah (cc) size hür irade vermiş, serbest bırakmıştır. Seçtiğiniz yol ve yaptıklarınız, kendi tercihlerinizdir.

Yılmadan, pes etmeden, inacı yitirmeden çalışın, uğraşın, gayret edin, elinizden gelen çabayı sarfedin sonra da sabırla Rabbe tevekkül edin. O sizi hedefinizle taltif edecektir.

Hayatınızda çaresizliği, güven eksikliğini, korkuyu birçok kez hissedersiniz. Bu hisler şimdiye kadar sizinle birlikte yaşadı. Oysa iyi bir yaşama sahip olmak, büyük başarılar elde etmek istiyorsunuz. Kısacası bir çıkmazdasınız. Öyleyse zihninizi ve kalbinizi açmanız gerekiyor. pic.twitter.com/1SAvT0hAZK

İşini seven, eğiten,değer veren bir yönetici!. Öğrencilerin abisi,personelin idolü bir lider!. Ülkesine bayrağına sevdalı,yapmadığını söylemeyen,gece gündüz çalışan bir idareci!. Onurla yaptığı görevini teslim ederek bizlere veda etti. Yolun açık olsun sn müdürümüz Alaeddin Aktaş pic.twitter.com/JrgjifT313

Gencin yapmış olduğu bir hata büyükleri tarafından net olarak görülebilir. Bu nedenle gençler büyüklerini dinlemeli, körü körüne olmasa da onların söylediği sözleri dikkate almalıdır.

Başka insanlar üzülmesin diye hep kendimizi üzeriz. Halbuki; biz kaldırabiliyorsak, onlar da kaldırabilir.

Sizden daha büyük başarılar elde etmiş, daha iyi yerlerde olan insanlara bakın ve sizden farklı olmadıklarını, onlardan daha yetenekli olduğunuzu düşünün.

Fedakârlık, inandığı değerler uğruna her çileyi göze almaktır.

Hayırlı cumalar Sn.Müdürüm

Yanına tüm hayallerini, umutlarını alsan da bazen o kapıdan girmeye cesaretin olmaz .

#PamukkaleYurdu 'nda Yazarlık Atölyesi 📚✏ @alaeddin_aktas @KYK_Denizli @PelinYalcinKYK pic.twitter.com/q2Y5cgejkA

Sayin Il Mudurum, yeni goreviniz hayirlara vesile olsun insallah. Yolunuz acik olsun.

Bizlere gurbette aile şefkatini gösteren Sn. Müdürüm @alaeddin_aktas Allahım yardımcınız olsun yolunuz açık olsun dualarımız sizinle..

O çiçek açmamışsa mevsimini bekliyordur.

Çocukluğumdaki sokakları anlatıyor

Şu anda yaşadığınız hayattan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Öncelikle buna inanın.

Bunları hayata geçirmeye çok ihtiyacımız var Hocam 😊🙏🏻 Cahit Zarifoğlu söylemiş bize de uygulaması düşsün inşallah 🙏🏻

Burada kafa karıştıracak bir husus yok. Allah insanlara bir irade vermiş ve serbest bırakmış. Kişi seçtiği yol ve yaptıklarıyla kendi kaderini belirler. Burada anlatmaya çalıştığım; olumsuzluklar karşısında "kaderim böyle" diye pes etmemek, tembellik yapmamak, mücadele etmektir.